KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16406073
nr 1640 6073
Nils Tydén
(1889-1976), Sverige
Kolteckning, "Skeppsbron", förstudie, ej signerad. Bildmått: 31x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x45 cm
Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:13:28
27/8 14:20:44